°C

Sawicki wraca, Murawski prezesem

foto: Krystian Machalica
 

To był intensywny tydzień w trzecioligowej Lechii Zielona Góra. Burzę wywołał prezes klubu Karol Krępa, który zwolnił niespodziewanie trenera Andrzeja Sawickiego. W czwartek na specjalnej konferencji prasowej klub ustosunkował się do tej sytuacji i zakomunikował zmiany.

Najbardziej wyczekiwaną jest powrót na ławkę trenerską Andrzeja Sawickiego. Stary-nowy szkoleniowiec podpisał z klubem 3,5 letni kontrakt.

Jednocześnie z dniem 1 lutego 2021 ze stanowiska prezesa ustąpi Karol Krępa, a stery w klubie przejmie Maciej Murawski. Były reprezentant Polski, wraz ze swoją akademią, będą także bliżej współpracować z klubem.

Karol Krępa pozostanie w zarządzie klubu jako wiceprezes.

Niestety wciąż nie wiadomo jakie były przyczyny niespodziewanego odwołana Sawickiego z funkcji trenera pierwszej drużyny. Jak zapewniano na konferencji prasowej panowie wciąż są w koleżeńskich stosunkach, a sam Krępa we wtorek żałował decyzji sprzed dnia. Pogodzenie się to jednak dobry krok zauważają Maciej Murawski i Konrad Komorniczak, zajmujący się w klubie marketingiem.

Na konferencji pojawiły się również tematy związane ze wsparciem finansowym dla klubu ze strony miasta. Klub do 25 stycznia złoży w magistracie stosowne dokumenty. Mówi dyrektor klubu Krzysztof Stacewicz

Dodajmy, że do grona sponsorów klubu dołączył kolejny, ale pragnie on na razie zachować anonimowość.

 

 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku