°C

Tragedia w Przylepie. Pociąg potrącił nastolatkę

Fot. Unsplash/Andrey Kremkov
 

W Zielonej Górze Przylepie pociąg osobowy śmiertelnie potrącił 14-letnią dziewczynkę. Trwa ustalanie przyczyny i okoliczności wypadku, ruch pociągów został wstrzymany – poinformowała Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Jak poinformował nas st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik prasowy PSP w Zielonej Górze, do zdarzenia doszło na przejeździe kolejowym. Nikomu w pociągu nic się nie stało. Na razie przyczyny zdarzenia nie są znane. Na miejscu są trzy zastępy straży pożarnej oraz policja, która bada okoliczności zdarzenia:

Tragiczne zdarzenie potwierdziła zielonogórska policja. Zginęła nastolatka – przekazała podinspektor Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji:

„Na miejscu pracują policjanci, którzy prowadzą oględziny i inne czynności pod nadzorem prokuratora. Maszynista pociągu jest trzeźwy. Z wstępnych ustaleń wynika, że był to nieszczęśliwy wypadek” – powiedziała Stanisławska.

Jak poinformował rzecznik PKP Polskich Linii Kolejowych Mirosław Siemieniec, w związku z wypadkiem ruch pociągów między Czerwieńskiem a Zieloną Górą został wstrzymany na dwie godziny. Dla pasażerów pociągu biorącego udział w zdarzeniu jest rozważane wprowadzenie komunikacji zastępczej.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku