°C

„Policjantka” pytała o oszczędności – znów próba oszustwa

fot. Pixabay
 

Oszuści znów dali o sobie znać. Wczoraj do jednej z zielonogórzanek zadzwoniła kobieta podająca się za policjantkę. Na szczęście mieszkanka nie dała się oszukać. Jak przekazała Małgorzata Stanisławska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji, fałszywa policjantka wypytywała o oszczędności. Poinformowała też, że policjanci prowadzą działania przeciwko oszustom.  

Zielonogórzanka od razu rozłączyła rozmowę, a następnie zadzwoniła pod numer 112, żeby potwierdzić, czy takie działania są prowadzone.

Także wczoraj Sąd Rejonowy w Zielonej Górze podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny zamieszanego w podobne oszustwa. Aresztowany został kilka dni wcześniej zatrzymany przez zielonogórskich kryminalnych w Zgorzelcu.  To kontynuacja, rozpoczętej kilka miesięcy temu, sprawy rozpracowania szajki zajmującej się oszustwami „na policjanta” na szkodę osób starszych z Zielonej Góry i innych miast. Dotychczas  zatrzymano 5 osób.

A według wyliczeń policji, tylko w 2018 roku, Lubuszanie stracili w wyniku takich oszustw ponad milion złotych.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku