°C

Działacz pro life uniewinniony przez gorzowski sąd

Fot. TVP Parlament
 

12 stycznia gorzowski sąd uniewinnił działacza pro life Kazimierza Sokołowskiego od zarzutu szerzenia zgorszenia poprzez ekspozycję na pojeździe plakatów z dziećmi poddanymi aborcji. Wyrok jest prawomocny.

Antyaborcyjna furgonetka fundacji „Pro prawo do Życia” stanęła na parkingu przed Wielospecjalistycznym Szpitalem Wojewódzkim w Gorzowie w lutym 2020 roku. Czyn został zgłoszony na policję m.in. przez jednego z lekarzy. Działacz pro life Kazimierz Sokołowski podkreśla, że sąd wydając wyrok uniewinniający powołał się na konstytucyjne prawo do głoszenia opinii:

Przypomnijmy, że w pierwszej instancji gorzowski sąd skazał Kazimierza Sokołowskiego na grzywnę w wysokości 1500 złotych. Aby wydać taki wyrok sędzia Anna Szulc przywołała m.in. wyrok z 1934 roku:

Przypomnijmy, że orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka dopuszcza ostre środki wyrazu w przedstawianiu swoich poglądów w ramach realizacji prawa do swobody wypowiedzi.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku