°C

Była choinka, będą artystyczne prace

fot. M. Czechowska
 

Teraz drewniane deski – za chwilę artystyczne dzieła. Zielonogórscy leśnicy w ramach akcji Eko Choinka przekazali dzisiaj lokalnym artystkom materiał, który posłuży im do twórczej pracy. Prace, które powstaną, zostaną zlicytowane na charytatywnych aukcjach.

Deski powstały z ubiegłorocznej choinki, która stała w okresie świątecznym na zielonogórskim deptaku. Jak mówi Wojciech Grochala, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze, to kolejna inicjatywa promująca działania proekologiczne i wykorzystanie żywych drzewek:

W akcji bierze udział 5 artystek. Drewno to bardzo wdzięczny materiał – mówią Lilianna Lilu Batory i Dorota Komar – Zmyślony:

Prace trafią na licytację charytatywną zgodnie z wolą malarek. W minionym roku, z choinki która stała na deptaku, leśnicy wykonali meble dziecięce dla dzieci z zielonogórskiego szpitala. W tym roku przygotowano deski dla artystek oraz drewniane krążki, które zostały przekazane na aukcję dla kilkumiesięcznej zielonogórzanki Ani, która walczy z SMA.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku