°C

Trwa rozbudowa Promyka

fot. M. Czechowska
 

Mimo pandemii koronawirusa i sezonu zimowego, trwają prace przy rozbudowie zielonogórskiego Promyka. Przy ul. Głowackiego powstaje hostel i sala rehabilitacyjna. Rozbudowa Zespołu Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej ma się zakończyć w listopadzie.

Na razie za nami etap prac ziemnych – mówi Magdalena Biniszkiewicz, dyrektor placówki:

Sala rehabilitacyjna pozwoli znacznie zwiększyć zakres usług, natomiast hostel to ważny element opieki nad osobami niepełnosprawnymi – podkreśla Magdalena Biniszkiewicz:

Istotna jest też sala rehabilitacyjna, która do południa będzie dedykowana młodszym dzieciom, a po południu podopiecznym hostelu – dodaje Wioleta Haręźlak, dyrektor Departamentu Oświaty i Spraw Społecznych w Urzędzie Miasta:

Zanim w Promyku ruszy dodatkowa działalność, trzeba będzie jeszcze opracować zasady działania i wyposażyć pomieszczenia:

Promyk zapewnia opiekę dzieciom niepełnoprawnym od urodzenia do 25 roku życia – to około 500 osób rocznie. Umowa na rozbudowę placówki została podpisana w połowie lipca 2020 roku. Koszt prac to prawie 8 milionów złotych.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku