°C

MKiDN zaprasza dzieci i młodzież na „Ferie z kulturą”

Fot. https://www.gov.pl/
 

"Ferie z kulturą" to przygotowane pod patronatem resortu spektakle, koncerty, filmy, warsztaty, gry, quizy, konkursy, podcasty, słuchowiska i audycje. Zestawienie wszystkich propozycji można znaleźć na stronie ministerstwa w zakładce "Ferie z kulturą" oraz na profilach społecznościowych.

W akcję włączyło się ponad 50 instytucji kultury – muzealnych i artystycznych. Ofertę na ferie przygotowało prawie 30 instytucji muzealnych prowadzonych i współprowadzonych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Muzeum Tatrzańskie zaprasza wielbicieli kultury i tradycji góralskiej na „Cyfrowane ferie”, dzięki którym można poznać tajemnice góralskiego haftu. Na pasjonatów historii czekają między innymi propozycje Muzeum II Wojny Światowej, Muzeum Historii Polski czy nowo otwartego Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Natomiast muzea narodowe przybliżają wiedzę o skarbach polskiej kultury.

Siedem muzeów, pełniących niegdyś funkcję Rezydencji Królewskich, zaprasza do zwiedzania zabytkowych sal i poznawania kolekcji podczas wirtualnych spacerów z cyklu „Muzeum oczami dziecka”. Przygotowane przez nie „Muzyczne spacery po Rezydencjach Królewskich” przenoszą w świat tańca i muzyki, a seria „Królewskie bajki” pobudza ciekawość i wyobraźnię najmłodszych dzieci.

Z kolei 26 instytucji artystycznych przygotowało dla dzieci i młodzieży na ferie koncerty, spektakle, poranki i inne cykle muzyczne, a także warsztaty i zajęcia plastyczne, muzyczne i taneczne w formule online.

Teatr Wielki w Poznaniu zaprasza do wspólnego budowania instrumentów, wydobywania dźwięków i muzykowania na tysiąc sposobów. Filharmonia Narodowa i Filharmonia w Łomży proponują wysłuchanie koncertów świątecznych i noworocznych.

Na teatralno-cyrkowe ferie zimowe, podczas których można stworzyć trupę cyrkową i zdobywać umiejętności oraz wiedzę na temat zawodów cyrkowych zaprasza Instytut Teatralny. Natomiast Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski i Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu proponują zajęcia związane z kolorami, dzięki którym dzieci poszerzą swoją wiedzę o sztuce wizualnej.

W ofercie na ferie jest także propozycja dla uczących się gry na instrumentach, przygotowana przez Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej oraz kurs dykcji Teatru Wybrzeże dla – być może – przyszłych aktorów.

Teatr Wielki-Opera Narodowej udostępnia na platformie VOD koncerty, opery i spektakle, a także cykle lekcji baletowych, naukę włoskiego i rozmowy z artystami i twórcami.

Szczegóły na stronie https://www.gov.pl/web/kultura/ferie-z-kultura


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku