°C

Ostatnie pożegnanie poseł Jolanty Fedak [ZDJĘCIA]

Fot. Krzysztof Filmanowicz
 

Dziś pożegnaliśmy poseł Jolantę Fedak, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego w Lubuskiem, a w przeszłości minister pracy i polityki społecznej, wicewojewodę lubuską i lubuską wicemarszałek. Pogrzeb odbył się według ceremoniału państwowego.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w konkatedrze pw. św. Jadwigi, podczas których minister Andrzej Dera przekazał odznaczenie państwowe Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski panu Romanowi Fedakowi mężowi zmarłej Jolanty Fedak. Odznaczenie przyznał Prezydent RP Andrzej Duda:

Pożegnaliśmy żelazną damę polskiej polityki – mówił Władysław Kosiniak Kamysz prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego:

Rozmowy i dyskusje z Jolantą Fedak zawsze były prowadzone na wysokim poziomie – tak wspomina Jolantę Fedak poseł Marek Ast, prezes Prawa i Sprawiedliwości w Lubuskiem:

Jolanta Fedak miała 60 lat. Od wielu lat zmagała się z ciężką chorobą. Zmarła w ostatni dzień 2020 roku.

Fot. Krzysztof Filmanowicz

 

Zdjęcia z uroczystości pogrzebowych poseł Jolanty Fedak można wyświetlić również na Facebooku.

 

Dziś odbyły się uroczystości pogrzebowe poseł Jolanty Fedak, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego w Lubuskiem a w…

Opublikowany przez Radio Zachód Czwartek, 7 stycznia 2021


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku