°C

Niemiecka kopalnia psuje wodę w gminie Gubin

fot. MPWiK Skarżysko-Kamienna
 

Wszystkie samorządy wydają dużo, aby zapewnić mieszkańcom dostawy wody pitnej dobrej jakości. Okazuje się jednak, że w niektórych miejscach trzeba inwestować w uzdatnianie wody znacznie więcej niż gdzie indziej. W gminie Gubin wpływ na jakość wody mają kopalnie węgla brunatnego po stronie niemieckiej.

– To sąsiedztwo sprawia, że nasza woda w kilku parametrach nie spełnia norm i musimy mocno ją oczyszczać – informuje Zbigniew Barski, wójt gminy Gubin:

Zbigniew Barski wystosował pismo do właścicieli niemieckiej kopalni z sugestią, że powinni partycypować w kosztach remontów stacji uzdatniania wody w gminie Gubin. Pismo pozostało bez odpowiedzi.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku