°C

Platforma: rząd dzieli pieniądze politycznie. Wojewoda: to po prostu śmieszne

fot. Daniel Sawicki
 

Zdaniem polityków Platformy Obywatelskiej samorządy otrzymują rządowe wsparcie finansowe z klucza politycznego. Jako dowód politycy PO wskazują choćby fakt, że samorząd wojewódzki złożył kilkadziesiąt wniosków o dofinansowanie różnych zadań, a dostał pieniądze na trzy.

Na dzisiejszej konferencji prasowej polityków PO wzburzył również fakt, że na symbolicznych promesach przekazywanych samorządom widnieje znaczek Prawa i Sprawiedliwości. Waldemar Sługocki, przewodniczący Platformy w regionie lubuskim wskazuje, że rozdział środków powinien być sprawiedliwy, a nie polityczny:

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak odpiera zarzuty i przypomina, że w regionie lubuskim jest bardzo niewielu wójtów i burmistrzów z Prawa i Sprawiedliwości, a podział środków następował na skutek oceny wniosków:

Przypomnijmy, że pieniądze z puli rządowej na wsparcie samorządów otrzymało w Lubuskiem blisko sto projektów.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.



Skomentuj na Facebooku



Polub naszą stronę na Facebooku