°C

Strażacy zbierają środki na leczenie chorej Ani

 

Akcja „skakAnki", którą zorganizowali mundurowi ze Starego Kisielina, polega na skakaniu przez wąż strażacki i nominowaniu kolejnych jednostek do udziału. Każdy, kto zrealizuje zadanie, musi przelać pieniądze na leczenie małej zielonogórzanki.

Marcin Kasperski z Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Kisielinie jest pomysłodawcą akcji, jak mówi, była to spontaniczna decyzja podyktowana chęcią niesienia pomocy. Jak dodaje, na leczenie Ani potrzebne jest 9,5 miliona złotych, dlatego każda złotówka ma znaczenie:

Marcin Kasperski podkreśla, że do udziału w zabawie nie brakowało chętnych. Jak dodaje, poza jednostkami z regionu do akcji przyłączyli się strażacy z Niemiec:

Do udziału w akcji została nominowana między innymi Ochotnicza Straż Pożarna w Raculi. Naczelnik jednostki Grzegorz Urbanowski mówi, że strażacy chętnie przyłączyli się do pomocy:

Dodajmy, że w tej chwili strażacy zebrali niemal 3,5 tysiąca złotych.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku