°C

Dziecięcy zespół pocovidowy w Zielonej Górze?

Fot. PAP/Leszek Szymański
 

Czy w zielonogórskim szpitalu są lub były przypadki dziecięcego zespołu pocovidowego? - zapytaliśmy o to rzeczniczkę Szpitala Uniwersyteckiego.

Z Polskich szpitali dochodzą do nas informacje o powikłaniach po koronawirusie u najmłodszych. Dziecięcy zespół pocovidowy odznacza się wysypką, gorączką czy nawet wymiotami. Jak dotąd nie odnotowaliśmy takiego przypadku w Zielonej Górze. Mówi Sylwia Malcher-Nowak, rzeczniczka Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze:

Lekarze zapewniają, że jesteśmy przygotowani na przyjęcie dzieci z takimi objawami – dodaje Sylwia Malcher-Nowak:

Lekarze informują, że prawdopodobieństwo wystąpienia dziecięcego zespołu pocovidowego wynosi 1 na 1000 przypadków COVID-19 u najmłodszych.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku