°C

Górnik Bytom Drużynowym Mistrzem Polski kobiet w tenisie

foto: Krystian Machalica
 

Tenisistki Górnika Bytom wygrały odbywające się w Zielonej Górze Drużynowe Mistrzostwa Polski. W finale pokonały one BKT Advantage Bielsko-Biała A 4-1. Po brąz sięgnął CKT Grodzisk Mazowiecki z zielonogórzanką Martyną Kubką w składzie.

Górnik Bytom w najważniejszym meczu turnieju 4-1 pokonał BKT Bielsko-Biała A. W finale debla Magdalena Fręch i Weronika Falkowska pokonały Maję Chwalińską i Czeszkę Terezę Smitkovą 6:2; 6:0 – mówi Fręch.

Na trzecim miejscu uplasował się klub zielonogórzanki Martyny Kubki. W walce o brąz CKT Grodzisk Mazowiecki 5-1 wygrał z AZS-em Poznań. Kubka teraz w planach ma wyjazd do Tunezji, a w roku 2021 awans w światowych rankingach.

Prezes Polskiego Związku Tenisowego, zielonogórzanin Mirosław Skrzypczyński cieszy się z kolejnej udanej imprezy.

Klasyfikacja generalna prezentuje się następująco.

  1. Górnik Bytom
  2. BKT Advantage Bielsko-Biała A
  3. CKT Grodzisk Mazowiecki
  4. AZS Poznań
  5. Park Tenisowy Olimpia Poznań
  6. Krakowski Klub Sportowy OLSZA
  7. BKT Advantage Bielsko-Biała B
  8. Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Zgierz

 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku