°C

Za sześć dni rusza tymczasowy szpital covidowy

 

Dwadzieścia dwa tysiące kombinezonów, rurki intubacyjne, cewniki i sprzęt jednorazowego użytku przyjechały dziś do centrum zdrowia matki i dziecka w Zielonej Górze, który do czerwca będzie pełnił rolę szpitala dla chorych na covid-19.

Wojewoda Władysław Dajczak podkreślał dziś na konferencji prasowej, że termin uruchomienia szpitala w dniu 7 grudnia nie jest zagrożony:

Bożena Chudak, dyrektor departamentu zdrowia lubuskiego urzędu wojewódzkiego poinformowała, że do pracy przy pacjentach zostaną przywrócone oddziały wewnętrzne w lecznicach w Skwierzynie, Świebodzinie oraz szpital w Kostrzynie Nad Odrą i Sulechowie.

Łącznie w woj. Lubuskim zostanie przywróconych 300 miejsc dla pacjentów którzy nie są chorzy na covid. Pieniądze na wyposażenie szpitala tymczasowego pochodzą z budżety państwa.  

 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku