°C

Zielonogórscy uczniowie nagrodzeni przez ministra finansów

 

Uczniowie z Zielonej Góry w gronie najbardziej przedsiębiorczych nastolatków w Polsce. Siódmoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 11 zostali finalistami konkursu "Finansoaktywni", organizowanego od sześciu lat przez Ministerstwo Finansów.

Jak zaznacza Ewa Markowicz, rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej, w tym roku głównym tematem konkursu było tworzenie budżetu państwa i lokalnych budżetów obywatelskich.

Do rywalizacji zgłosiło się 118 zespołów z całej Polski, a a w finałowej dziesiątce znaleźli się też uczniowie z zielonogórskiej „jedenastki”:

Z sukcesu swoich uczniów cieszy się Agnieszka Kostrzewa, opiekunka zwycięskiej grupy ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Zielonej Górze. Jak mówi, projekt, który przygotowali na tegoroczną edycję konkursu, zatytułowany był „Piwnica Aniołów”.

– Zakładał on stworzenie z budżetu obywatelskiego specjalnego klubu, który integrowałby społeczność lokalną i ułatwiał wymianę doświadczeń między młodszymi i starszymi mieszkańcami naszego osiedla – wyjaśnia Kostrzewa:

Agnieszka Kostrzewa przypomina, że dwa lata temu uczniowie z zielonogórskiej „jedenastki” także znaleźli się w gronie zwycięzców konkursu „Finansoaktywni”.

– Dzięki temu mogą w praktyce dowiedzieć się, jak działa świat finansów, dlaczego trzeba płacić podatki czy jak rozsądnie zaplanować wydatki – podkreśla nauczycielka:

Z powodu pandemii, podsumowanie tegorocznej edycji konkursu odbyło się on-line, a ze zwycięskimi drużynami przedsiębiorczych 13-latków z całej Polski spotkał się m.in. minister finansów Tadeusz Kościński oraz popularny youtuber Maciej „Sheo” Ejsmont.

 

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku