°C

Rządowy projekt przywracania zlikwidowanych połączeń kolejowych

fot. archiwum
 

Siedem projektów złożonych przez lubuskie samorządy zostało zakwalifikowanych do drugiego etapu rządowego programu „Kolej+”. Dzięki temu zostanie wyremontowanych wiele kilometrów linii kolejowych w Lubuskiem.

Program „Kolej+” ma na celu eliminacje z wykluczenia mniejszych miast, które na przestrzeni lat stały się białym plamami na kolejowej mapie Polski.

Kazimierz Łatwiński, radny Sejmiku Lubuskiego podkreśla, że dzięki remontom torowisk, do wielu miast wróci pasażerski ruch kolejowy:

Zdaniem radnego Łatwińskiego na projekcie mogą zyskać również mieszkańcy Zielonej Góry:

W ramach projektu mają zostać wyremontowane torowiska na trasach: Skwierzyna – Międzychód, Międzyrzecz – Wierzbno – Międzychód, Czerwieńsk – Krosno Odrz. – Gubin, Międzyrzecz – Sulęcin – Rzepin, Bieniów – Lubsko, Gorzów Wlkp. – Myślibórz oraz Szprotawa – Żagań wraz z odbudową peronów.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku