°C

Powstaje szkoła muzyczna

fot. Pixabay
 

Mimo pandemii toczą się prace przy budowie nowej szkoły muzycznej w Zielonej Górze.  Ekipa budowlana przejęła teren 5 października. Budynek stanie przy ul. Dzikiej, obok starej siedziby Domu Harcerza.

Honorata Górna, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zielonej Górze podkreśla, że to na razie pierwszy etap prac, które mają się zakończyć wiosną:

Nowa, Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna będzie miała m.in. salę koncertową na 340 miejsc i drugą, kameralną na 120 miejsc. Tymczasem teraz kształcenie muzyczne odbywa się internetowo. Pandemia nie ułatwia pracy dzieciom i nauczycielom – mówi Honorata Górna:

Występy uczniów można oglądać  w internecie. Dodajmy, że w tym roku Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Zielonej Górze świętuje jubileusz 70-lecia.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku