°C

Budżet Zielonej Góry a cięcia i środki unijne

fot: Krzysztof Filmanowicz
 

Ponad 151 milionów złotych ma wynieść przyszłoroczny deficyt budżetowy Zielonej Góry. Dokonaliśmy możliwych cięć w budżecie, ale trudno sobie wyobrazić, żeby dotyczyły np. oświaty – mówi wiceprezydent miasta.

W Rozmowie po 9 Krzysztof Kaliszuk wskazywał na rosnącą liczbę zadań w tej dziedzinie:

Budżet w zakresie inwestycji mają odciążyć środki unijne. Spółki miejskie ZWIK i ZGK planują milionowe inwestycje z udziałem dofinasowania zewnętrznego – mówił Krzysztof Kaliszuk:

Z udziałem środków zewnętrznych ma być też zrealizowana modernizacja kąpieliska w Ochli:

W strukturze przyszłorocznych wydatków najwięcej pochłania oświata, polityka społeczna i inwestycje. Zadłużenie Zielonej Góry na koniec roku 2021 roku ma wynieść ponad  568 milionów złotych.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku