°C

Drony pomogą w kontroli i ochronie środowiska

Fot. Envato
 

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Zielonej Górze będzie wykorzystywał drony do kontrolowania jakości powietrza, poszukiwania nielegalnych składowisk śmieci czy wykrywania źródeł zanieczyszczenia rzek i jezior.

Trzy nowoczesne urządzenia zostały kupione dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

– Dzięki temu będziemy mogli poszerzyć zakres naszych kontroli i skuteczniej walczyć np. z paleniem w piecach odpadami czy nielegalnymi wysypiskami śmieci – mówi Wojciech Konopczyński, zastępca lubuskiego inspektora ochrony środowiska:

Wojciech Konopczyński podkreśla, że dzięki nowoczesnym dronom łatwiej też będzie kontrolować trudno dostępne czy rozległe obszarowo miejsca, jak np. rzeki czy jeziora:

Dodajmy, że zakup trzech dronów wraz z odpowiednim wyposażeniem i oprogramowaniem kosztował ok. 40 tys. złotych. W ramach dotacji, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekazał też pieniądze na przeszkolenie pracowników, którzy będą obsługiwać te urządzenia.

Drony pomogą w kontroli i ochronie środowiska Radio Zielona Góra 13 maja 2021


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku