°C

Areszt dla 62-latka podejrzanego o zabójstwo

Fot. Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze
 

Na trzy miesiące trafił do aresztu 62-letni mężczyzna podejrzany o zabójstwo swojej konkubiny. Do przestępstwa doszło w czwartek 19 listopada w Zielonej Górze. Mężczyźnie grozi nawet dożywocie – poinformował Łukasz Wojtasik z Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

Śledczy ustalili, że zarówno podejrzany, jak i jego partnerka nadużywali alkoholu. Tragedia rozegrała się w ich mieszkaniu.

Policja otrzymała tego dnia zgłoszenie, o znalezieniu w nim ciała 60-latki z obrażeniami głowy. Krótko potem został zatrzymany jej konkubent, miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

62-latek usłyszał zarzut zabójstwa swojej partnerki, do którego się nie przyznał. Sekcja zwłok wykazała, że kobieta zginęła od ciosów zadanych siekierą w głowę. Trwa ustalanie okoliczności w jakich doszło do zabójstwa i motywu działania podejrzanego.

Prokurator Wojtasik dodał, że w sobotę sąd przychylił się do wniosku prokuratora i podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na trzy miesiące.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku