°C

Nowi ochotnicy w szeregach 12 WBOT

Fot. 12 Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej
 

Ponad 100 ochotników z województwa wielkopolskiego i lubuskiego rozpoczęło w sobotę szkolenie na żołnierzy WOT w  12 Wielkopolskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Wojska Obrony Terytorialnej zmieniły model funkcjonowania ze szkoleniowego na przeciwkryzysowy. Zawieszone zostały szkolenia rotacyjne i poligonowe, ale nadal prowadzony jest nabór.

Odbywają się szkolenia podstawowe i wyrównawcze, które są przepustką do WOT. W koszarach w Skwierzynie, gdzie stacjonuje 151 batalion lekkiej piechoty 12 WBOT, pojawili się m.in. trener personalny, wychowawczyni Domu Dziecka, ratownik medyczny czy pielęgniarka. Osoby, które wytrwają do końca, uzyskają nowe umiejętności i wkrótce zostaną żołnierzami. Przez ponad dwa tygodnie przyszli terytorialsi będą uczyć się posługiwania się bronią, podstaw topografii, pierwszej pomocy przedmedycznej oraz taktyki. Na koniec szkolenia, instruktorzy przeprowadzą  sprawdzian „pętli taktycznej”, który łączy w sobie wszystkie elementy dotychczasowego szkolenia.

Obecnie w szeregach 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej służy blisko 1700 żołnierzy. 

 

 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku