°C

Polacy mistrzami Europy! Indywidualnie najlepszy Węgier

foto: Krystian Machalica
 

Węgier Bence Kardos został w Drzonkowie Mistrzem Europy w pięcioboju nowoczesnym do lat 23. Tuż za nim uplasował się Polak Łukasz Gutkowski. Biało-czerwoni w klasyfikacji drużynowej zdobyli złoty medal.

Polacy w składzie Łukasz Gutkowski, Daniel Ławrynowicz i Kamil Kasperczak w zestawieniu drużynowym zdobyli łącznie 4373 punkty i wyprzedzili Ukraińców (4269) i Turków (4149). Mówi trener naszej kadry Artur Jamrozik.

W zmaganiach indywidualnie triumfował Węgier Bence Kardos (1511). Na drugim miejscu uplasował się reprezentant Legii Warszawa Łukasz Gutkowski (1486), który na podium minimalnie wyprzedził Czecha Marka Grycza (1484).

Rzeczywiście na czwartym miejscu uplasował się reprezentant ZKS-u Drzonków Kamil Kasperczak, który zdobył 1473 punkty. Reprezentanta gospodarzy pytaliśmy zarówno o występ indywidualny, jak i o klasyfikację drużynową.

Trzeci reprezentant naszej kadry – Daniel Ławrynowicz z Legii Warszawa mając 1414 punktów zajął siódme miejsce.

W mistrzostwach startował jeszcze jeden Polak. Filip Olejnik w klasyfikacji indywidualnej zdobył 1282 punktów i uplasował się na siedemnastym miejscu.

Jutro dokończenie mistrzostw. Startować będą sztafety mieszane.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku