°C

Turczynka mistrzynią Europy; Polki srebrne w drużynie

foto: Krystian Machalica
 

Turczynka Ilke Ozyuksel została mistrzynią Europy do lat 23 w pięcioboju nowoczesnym - mistrzostwa rozpoczęły się dziś w Zielonej Górze. Najlepsza z Polek była dopiero dziewiąta. Nasza reprezentacja zajęła natomiast drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej - wygrały Czeski, a podium uzupełniły Ukrainki.

 

Polki startowały w składzie Wiktoria i Michalina Wierzba (obie Legia Warszawa), a trójkę zawodniczek dopełniła reprezentantka ZKS-u Drzonków Ewa Pydyszewska. Cieszy się z ich wyniku trenerka kadry Patrycja Masternak. 

Dodajmy, że złote medalistki – Czeszki zdobyły 3874 punktów wygrały rywalizację drużynową, nasze panie zdobył 3767 punktu, a trzecie Ukrainki miały 3758 punktów.

Wiktoria Wierzba, reprezentantka stołecznej Legii, która mając 1267 punktów zajęła dziewiąte miejsce do zwyciężczyni – Ilke Ozyuksel z Turcji straciła 134 „oczka”.

 

Ewa Pydyszewska z ZKS-u Drzonków była jedenasta – 1259 punktów:

Podium indywidualnie i drużynowo prezentuje się następująco.

Indywidualna:

  1.  Ilke Ozyuksel (Turcja) – 1401 pkt.
  2. Lea Egloff (Szwajcaria) – 1329 pkt.
  3. Karolina Krenkova (Czechy) – 1328 pkt.

Drużynowa:

  1. Czechy – 3874 pkt.
  2. Polska – 3765 pkt.
  3. Ukraina – 3758 pkt.

 Jutro o medale na obiektach WOSiR w Zielonej Górze – Drzonkowie rywalizować będą panowie, w niedzielę start sztafet mieszanych. 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku