°C

Leki, tlen i kontenery do triażu dla lubuskich lecznic

fot: szpital Gorzów
 

W województwie lubuskim nie brakuje wolnych miejsc dla pacjentów z COVID-19 i miejsc respiratorowych – zapewnia wojewoda lubuski Władysław Dajczak. Od kilku dni liczba wolnych łóżek utrzymuje się na podobnym poziomie i każdego dnia jest ich około 300 i od 10 do 14 tych respiratorami – wylicza wojewoda.

Z kolei w przyszłym tygodniu lubuskie szpitala otrzymać mają dużą dostawę leku Remdesivir:

Wojewoda poinformował także, że szpitale które zgłosiły taką potrzebę otrzymają dodatkowe pieniądze na modernizacji instalacji tlenowej i wyposażanie w tlen. W gronie tym znalazł się także szpital w Gorzowie

Do województwa lubuskiego trafiają już także specjalne kontenery, które zastąpić mają namioty w których prowadzony jest triaż pacjentów. Łącznie będzie ich 46. Pierwsze dotarły już do Gorzowa i Zielonej Góry.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku