°C

Mieli pobić go funkcjonariusze. Czarzasty: Nie będę skarżył żadnego z policjantów

Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik
 

Nie będę żadnego z policjantów skarżył, dlatego, że uważam, że winni są ich pracodawcy – powiedział wicemarszałek Włodzimierz Czarzasty odnosząc się do rzekomego pobicia i zatrzymania podczas środowych protestów w Warszawie.

„Ludziom trudno sobie wyobrazić, że 60-letni człowiek, z ciężką wadą serca, otoczony 6 panami w wieku 20-30 lat, świetnie wysportowanymi, nagle się obrócił i powiew wiatru spowodował, że jednego z panów zabolało, zbił udo o hak samochodu.”

– mówił Czarzasty w wywiadzie radiowym w Radiu Zet.

Szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski powiedział dziś rano w Programie 3 Polskiego Radia, że oczekiwane są wyjaśnienia policji oraz wicemarszałka Sejmu Włodzimierza Czarzastego. Mają one dotyczyć sytuacji, do której dwa dni temu doszło pod Sejmem.

Sobolewski mówił, że wobec wicemarszałka Czarzastego mogą zostać podjęte działania, jeśli potwierdzi się sekwencja wydarzeń podawana przez policję:

Podczas wczorajszych obrad Sejmu marszałek izby Elżbieta Witek poinformowała posłów, że z informacji otrzymanej od komendanta głównego policji wynika, że poseł Lewicy Włodzimierz Czarzasty nie został zatrzymany i pobity przez policję.

Takie zarzuty sformułowała rzecznik Lewicy Anna Maria Żukowska, która razem z Włodzimierzem Czarzastym próbowała wejść do Sejmu po powrocie z demonstracji środowisk proaborcyjnych.

Marszałek Czarzasty popchnął policjanta

Komenda Stołeczna Policji opublikowała na Twitterze nagranie ze zdarzenia. Na 51-sekundowym filmie widać policyjny radiowóz oraz kilku policjantów przy jego tylnej części. Następnie między policyjnymi samochodami przepuszczona zostaje poseł Anna Maria Żukowska. Po kilku sekundach w tym samym kierunku próbuje przejść wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty.

„W 8 sekundzie widać, jak policjant zostaje odepchnięty. Funkcjonariusz doznał poważnego urazu nogi, wymagał pomocy lekarskiej i założenia gipsu”

– napisała Komenda Stołeczna Policji.

Przez kolejnych kilkadziesiąt sekund widać jak Włodzimierz Czarzasty rozmawia z funkcjonariuszami i przez moment jest przytrzymywany przez jednego z policjantów.

Wicemarszałek stwierdził w Sejmie, że został zatrzymany i pchnięty na maskę samochodu, a także unieruchomiony siłą.

Stołeczna policja poinformowała także, że poszukuje mężczyzny, który w czasie środowych zajść w Warszawie używała gazu wobec policjantów, jak również innych uczestników demonstracji.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku