°C

Ponad pół tysiąca zakażeń w Lubuskiem

Fot. PAP/Leszek Szymański
 

W Lubuskiem mamy 562 nowe przypadki zakażenia koronawirusem - podało Ministerstwo Zdrowia. W Polsce COVID -19 zdiagnozowano u 22 464 osób.
W ciągu doby zmarło ponad 600 osób.

W naszym regionie zmarło  14.  Najwięcej zachorowań mamy w powiecie żarskim 82, żagańskim 71 oraz świebodzińskim 59. W Gorzowie Wielkopolskim jest 56 osób dodatnich, a w Zielonej Górze 54. W powiecie międzyrzeckim mamy 40 osób chorujących, w nowosolskim 37, w krośnieńskim 31.
Powiat słubicki odnotował 28 osób chorych, strzelecko-drezdenecki 26. Powiat zielonogórski ma dziś 22 chorych, gorzowski 24. Najmniej zachoriwań jest w powiecie wschowskim -19, a w sulęcińskim 13.

Jak wynika z danych przedstawionych przez Lubuski Urząd Wojewódzki, ponad 10,5 tysiąca Lubuszan przebywa obecnie w kwarantannie lub zostało objętych nadzorem epidemiologicznym. 8968 osób od początku pandemii zostało wyleczonych z COVID-19. Obecnie w szpitalu przebywa 769 pacjentów z COVID-19 lub z podejrzeniem zachorowania.
 

Aktualna mapa zakażeń koronawirusem w województwie lubuskim

Poniższe dane mogą być prezentowane z niewielkim opóźnieniem.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku