°C

Kwarantanna w Zielonej Górze.

Fot. Envato
 

Rośnie liczba zakażeń koronawirusem w całym kraju - w Zielonej Górze coraz więcej osób kierowanych jest na kwarantannę domową.

Według danych Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego na ten moment w naszym mieście 750 osób jest objętych kwarantanną a 506 kolejnych osób nadzorem epidemiologicznym. Standardowo izolacja trwa około 10. dni. Mówi Karol Zieleński z Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego:

W czasie trwania kwarantanny warto korzystać z rządowej aplikacji Kwarantanna Domowa, dodaje Karol Zieleński:

Każda z tych osób monitorowana jest przez policję, dużym ułatwieniem jest aplikacja- mówi Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji:

Jeżeli, ktoś nie stosuje się do zasad izolacji domowej, kierowany jest wniosek o ukaranie do sądu. Poza tym zielonogórscy policjanci kontrolują czy mieszkańcy stosują się do obostrzeń sanitarnych. Między innymi czy mają na sobie maseczki – dodaje Małgorzata Barska:

Od początku pandemii w Zielonej Górze zanotowano 1835 przypadków zakażenia koronawirusem.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku