°C

P.Gliński o niepodległości Polski

fot. Pixabay
 

Wicepremier i minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński powiedział, że każde osłabienie wspólnoty narodowej zagraża polskiej niepodległości.

Gość Programu 1 Polskiego Radia wskazywał, że rządy Zjednoczonej Prawicy wzmocniły niepodległość Polski między innymi w obszarze wojskowym i energetycznym:

102 lata temu, 11 listopada 1918 roku, Polska odzyskała niepodległość. Po 123 latach zaborów nasz kraj powrócił na mapę Europy.

 


Narodziny II Rzeczypospolitej

Listopad 1918 r. był dopiero początkiem budowy niepodległej Polski i początkiem walki o jej granice. W grudniu 1918 r. wybuchło Powstanie Wielkopolskie. W latach 1919-1921 ważyła się sprawa przynależności państwowej Górnego Śląska. Granica zachodnia RP została ostatecznie zatwierdzona w 1922 r., natomiast granica wschodnia – w 1923 r.

P.Gliński o niepodległości Polski Radio Zielona Góra 10 kwietnia 2021


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku