°C

Gliński: Obostrzenia są po to, by chronić najsłabszych

Fot. PAP/EPA/Massimo Percossi
 

Obostrzenia są po to, by chronić najsłabszych wśród nas. Nie narażaj życia tych, dla których choroba może stanowić poważne zagrożenie - podkreślił w piątek wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński.

Zgodnie z piątkowymi danymi Ministerstwa Zdrowia badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u 21 tys. 629 nowych osób. Bilans przypadków wykrytych od początku pandemii wzrósł tym samym do 340 tys. 834. Resort podał, że zmarły kolejne 202 osoby, łącznie 5 tys. 351.

O szczególną ochronę osób z grup podwyższonego ryzyka zakażenia zaapelował w piątek Gliński na swoim profilu na Twitterze. „Obostrzenia są po to, by chronić najsłabszych wśród nas. Nie narażaj życia tych, dla których choroba może stanowić poważne zagrożenie” – napisał.

Wpis opatrzył filmikiem, w którym przypomniano, że ludzie mogą roznosić wirusa także kiedy sami nie mają objawów. „Bądź ostrożny. Noś maseczkę. Myj ręce. Trzymaj dystans. Nie narażaj życia tych, dla których choroba może stanowić poważne zagrożenie” – głosi komunikat.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku