°C

Mistrz rządzi w Hali Mistrzów!

fot. Jacek Białogłowy
 

Zastal ENEA BC Zielona Góra pokonał we Włocławku miejscowy Anwil 90-67 w kolejnym meczu PLK. Zastal momentami był bezlitosny dla Anwilu, który zagrał kolejny słaby mecz. Mistrzowie Polski zwłaszcza na początku meczu i przez drugą połowę grali świetny basket.

Zastal zaczął bardzo skutecznie, od dobrej obrony i prowadzenia 9-0 po wolnym Blake’a Reynoldsa w 3 minucie. W końcu trafił Anwil – najlepszy w tej kwarcie Mackenzie Moore zrobił akcję 2+1. Zastal jednak dorzucił trójki Berzinsa i Ponitki i prowadził już 15-3!!!

Potem Anwil zagrał trochę lepiej, Moore trafił kilka punktów i włocławianie po serii 8-0 zmniejszyli straty. To Zastal jednak rządził w tej części meczu – wygrał kwartę 24-17.

Drugą kwartę z kolei znakomicie zaczęli gospodarze. Po trafieniach Boguckiego, Pluty i Moore’a nagle po niespełna 2 minutach zrobił się remis 24-24. Żan Tabak wziął czas.

Po nim Berzins trafił za 3. Moore popełnił niesportowy faul, Frejmanis trafił rzut wolny, Zastal wyszedł na minimalne prowadzenie – po znakomitych akcjach Ponitki i Lundberga w 27 minucie było 37-32 dla mistrzów kraju.

W końcówce kwarty oba zespoły błędy przeplatały dobrymi akcjami, u gospodarzy najlpeszą robotę robił Moore, w Zastalu najskuteczniejszy był waleczny dziś Reynolds, a ostatniego kosza świetnym wjazdem zdobył Richard. Po 20 minutach Zastal prowadził 45-41. 

Trzecią kwartę nasi zaczęli lepiej, po punktach Berzinsa Zastal prowadził 51-43 w 23 minucie. Dobrze zespół prowadził Richard – Lundberg siedział na ławce, bo miał na koncie 3 faule. 

Potem dwie trójki wrzucił Berzins, wolne dodał Reynolds i zrobiło się 61-48 w 27 min.

W końcówce kwarty Zastalowcy spokojnie panowali na boisku i prowadzili po 30 minutach już 67-52. 

Początek 4 kwarty to świetne chwile Iffe Lundberga i szybkie podwyższenie prowadzenia przez Duńczyka do stanu 70-52. Była 32 minuta, za chwilę nasz zespół prowadził nawet 74-55 i…było po meczu. Zastal bez kłopotu dowiózł prowadzenie do końca, a wygrał 90-67. 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku