°C

Dotacje na nowe miejsca pracy w społecznym biznesie

fot. M. Czechowska
 

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Zielonej Górze z dotacjami na nowe miejsca pracy w projekcie „Rozkręcamy społeczny biznes!”. To już druga edycja przedsięwzięcia, w którym m.in. fundacje czy stowarzyszenia mogą wystąpić o środki na zatrudnienie pracowników. Kwota dotacji na jedno miejsce pracy wynosi do 24 tysięcy złotych.

Zapewnione jest także wsparcie pomostowe. Mówi Agata Fogel z OWES:

Do tej pory w projekcie stworzono 61 miejsc pracy. We wrześniu ruszył pierwszy nabór, w którym znalazły się 24 nowe miejsca pracy. Podania złożyły podmioty istniejące i poszerzające działalność.

Wniosek o dofinansowanie kolejnych czterech miejsc pracy złożyła spółdzielnia socjalna Eko-Dom. Jak mówi jej przedstawicielka Karolina Szlachtycz, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w ciągu miesiąca w firmie będzie 13-tu pracowników:

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej mieści się przy ul. Dąbrowskiego w Zielonej Górze. Tam fundacje stowarzyszenia i spółdzielnie socjalne mogą składać wnioski.

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku