°C

Idąc na cmentarz pamiętaj o zakryciu ust i nosa

Fot. Envato
 

Trwają przygotowania do Wszystkich Świętych. W Zielonej Górze już od kilku dni w okolicach cmentarza przy Wrocławskiej widoczny jest większy ruch. By zapewnić bezpieczeństwo osób odwiedzających groby, wprowadzono ograniczenie prędkości do 30 km/h na prawie całej długości ulicy.

Na miejscu obecni są także policjanci. – Poza kontrolą kierowców, sprawdzamy także czy odwiedzający groby przestrzegają zasad wprowadzonych ze względu na rosnącą liczbę zakażeń na COVID-19 – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze:

Jak dodaje Stanisławska, odwiedzający groby powinni również uważać na kieszonkowców, którzy każdego roku w okresie Wszystkich Świętych pojawiają się na cmentarzach:

Policja apeluje również do osób starszych, by w miarę możliwości ograniczyli do minimum odwiedzanie grobów swoich najbliższych.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku