°C

Sędzia szastał kartkami, Lechia grała przeciętnie i przegrała z Zagłębiem

fot. Jacek Białogłowy
 

Lechia Zielona Góra przegrała na własnym boisku z Zagłębiem II Lubin w kolejnym meczu 3 ligi piłkarskiej. Wynik ustalony został w I połowie meczu. Lechia dostała w tym spotkaniu niecodzienną liczbę żółtych kartek, bo aż 10!

W I połowie sędzia dał aż 4 kartki Lechitom – część była zasłużona, bo choćby pierwszy faul w meczu Sebastiana Żukowskiego to było ostre wejście tego gracza na nogi rywala. Potem Lechia była coraz bardziej sfrustrowana, piłkarze niepotrzebnie dyskutowali z arbitrem, a ten każdą niemal ostrzejszą odzywkę karał kolejną kartką.

Piłkarze Lechii mówili też po meczu, że źle się grało na nierównej murawie.

Te dwa czynniki jednak nie były najważniejsze – najważniejszy był fakt, że Lechia od początku meczu została zablokowana wysokim pressingiem rywala. Młodzi, wybiegani gracze z Lubina odbierali Lechitom wiele piłek i miało się wrażenie, że również ochotę do gry.

Osamotniony z przodu Szymon Kobusiński nie miał niemal wsparcia od pomocy. Wprawdzie próbował go wspierać z prawej Jędrzej Król, ale dziura w środku był widoczna.

Lechia się miotała, tymczasem w 34 minucie popełniła błąd w obronie, Lepczyński dostał prostopadle podanie między i pokonał Fabisiaka. 

Chwilę później miejscowi w końcu zaatakowali, ale po ich akcji genialnie w bramce zachował się 16-letni! bramkarz rywali. 

0-1 do przerwy. 

W II połowie początkowo niewiele się zmieniło. W 64 minucie goście mogli zamknąć mecz, ale napastnik Zagłębia z 3 metrów trafił…w słupek!!!

Potem Lechia w końcu przejęła inicjatywę. Co rusz nacierała, ale brakowało wykończenia, ja choćby w 73 minucie, kiedy świetną okazję zmarnował Czarnecki pudłując z 11 metrów. 

Końcówka to kilka rzutów rożnych Lechii i….to wszystko – zielonogórzanie przegrali 0-1. 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku