°C

Przemoc? Reaguj. Rusza kampania

Biuro Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom
 

Będą plakaty w centrum miasta, ulotki dla mieszkańców i ogłoszenia w parafiach. W przyszłym tygodniu w Zielonej Górze ruszy kampania przeciwko przemocy pod hasłem „Widzę, słyszę, reaguję”. Organizuje ją Biuro Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Mówi pełnomocnik Biura Lucyna Poźniak:

Kampania ruszy 26 października. Podzielono ją na kilka segmentów. Na deptaku staną m.in. specjalne prezentery. Mówi Bogdan Kowol z Biura Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom:

Dodatkowo do mieszkańców trafi około 50 tysięcy ulotek z informacjami, w jaki sposób i u kogo szukać pomocy, zwłaszcza w Zielonej Górze.

Ogólnopolska diagnoza zjawiska przemocy w rodzinie wskazuje, że przemoc jest mocno niedoszacowana – dodaje Alicja Czeszyk, kurator sądowy. Badanie zleciło Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej:

Zielonogórska kampania przeciwko przemocy pod hasłem „Widzę, słyszę, reaguję” potrwa do 15 listopada.

 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku