°C

Będzie drugi punkt wymazowy. Stanie przy CRS-ie

Fot. Envato
 

Jutro na terenie parkingu przy Centrum Rekreacyjno-Sportowym w Zielonej Górze stanie drugi punkt testowy na obecność koronawirusa. Będzie czynny siedem dni w tygodniu, od godziny 10 do 14.

Kolejny punkt testowy na COVID- 19 to odpowiedź na głosy mieszkańców, którzy na badanie przed Szpitalem Uniwersyteckim czekają w długich kolejkach. Mówi Piotr Bromber, dyrektor lubuskiego oddziału NFZ-tu:

Przypomnijmy, pierwszy punkt wymazowy na obecność koronawirusa stoi przy Szpitalu Uniwersyteckim, przy ul. Zyty 26. Jest otwarty siedem dni w tygodniu, od 10 do 13. Zielonogórzanie alarmują jednak, że nie wszyscy mają szanse na wykonanie badania. Kolejka jest za długa, a czas pracy punktu za krótki – wskazują:

W Lubuskiem jest 14 mobilnych punktów, gdzie możemy  sprawdzić, czy jesteśmy chorzy. Piotr Bromber przypomina, jeśli stoimy w kolejce do testu, powinniśmy zachować dystans społeczny i mieć na twarzy maseczkę zakrywającą zarówno usta, jak i nos:

Na test do punktu należy udać się własnym środkiem transportu. Dwie godziny przed badaniem nie spożywamy posiłku, a w punkcie testowania musimy pokazać skierowanie i dowód osobisty. Do tej pory w naszym województwie zostało wykonanych ponad 13 tysięcy testów na obecność koronawirusa.

Punkt drive thru przy parkingu CRS w Zielonej Górze.

Opublikowany przez Radio Zielona Góra Piątek, 23 października 2020


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku