°C

Telefony się urywają? Szpital stworzy infolinię

Fot. Envato
 

Jak uzyskać informację o chorym pacjencie znajdującym się na oddziale zakaźnym? W dobie pandemii jest to mocno utrudnione. Jak już wielokrotnie informowaliśmy, placówki medyczne w naszym regionie ograniczyły możliwość odwiedzin. Jedyną szansą na uzyskanie informacji o stanie zdrowia pacjenta jest kontakt telefoniczny.

Ze względu na dużą liczbę chorych jest on często utrudniony. Z takim problemem zgłosiła się do Radia Zachód słuchaczka, której bliski krewny jest na oddziale zakaźnym zielonogórskiego Szpitala Uniwersyteckiego:

Rzeczniczka zielonogórskiej lecznicy Sylwia Malcher-Nowak mówi, że takie sytuacje nie są odosobnione. Niestety, personel nie jest w stanie odbierać wszystkich połączeń i przekazywać informacji o pacjentach. – Telefon dzwoni praktycznie bez przerwy – dodaje Sylwia Malcher-Nowak:

Szpital zastanawia się, jak rozwiązać tę kwestię. Jedną z propozycji jest stworzenie specjalnej infolinii dla rodzin pacjentów:

W Lubuskiem  minionej doby Ministerstwo Zdrowia potwierdziło rekordową liczbę zakażeń – 236.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku