°C

Ania walczy z SMA. Może pomóc kroplówka za 9 mln

fot. J.M. Orłowscy
 

Terapia genowa za 9,5 miliona złotych może uratować małą zielonogórzankę. Czteromiesięczna Ania cierpi na SMA1. To najcięższy typ rdzeniowego zaniku mięśni.

Rodzice Ani, Joanna i Michał Orłowscy diagnozę usłyszeli w sierpniu, kiedy ich córka miała 2 miesiące:

Żeby pobudzić mięśnie do pracy Ania jest codziennie rehabilitowana, także w domu.

Dziewczynce może pomóc terapia genowa. Potrzeba na nią ponad 9 milionów złotych. Lek może podać jeden szpital w kraju – Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie. W całym procesie liczy się czas, bo terapię najlepiej przeprowadzić do 6 miesiąca życia dziecka – dodaje tata Ani Michał Orłowski:

Zbiórka na pomoc Ani prowadzona jest za pomocą fundacji Siepomaga. Rodzice prowadzą także blog „Dzielna Ania walczy z SMA”, a w mediach społecznościowych powstała grupa licytacyjna, która także zbiera środki na leczenie małej zielonogórzanki. W piątek 23 października, o 16.00 w Palmiarni odbędzie się kiermasz na rzecz Ani.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku