°C

Doradcy będą wspierać i krytycznie oceniać walkę rządu z epidemią

Fot. PAP/Paweł Supernak
 

Grono doradców epidemiologicznych, z krajowym konsultantem ds. chorób zakaźnych prof. Andrzejem Horbanem na czele, będzie w sposób kompetentny i krytyczny patrzyło na działania rządu; wesprze nas w walce z COVID-19 - podkreślił w poniedziałek szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

Dworczyk w poniedziałek został zapytany przez dziennikarzy o specjalną grupę rządowych doradców epidemiologicznych, na czele której stanął krajowy konsultant ds. chorób zakaźnych. O powołaniu grupy poinformował premier Mateusz Morawiecki, który podkreślił, że z opinii i rad prof. Horbana korzysta od wybuchu pandemii. „Formalizujemy naszą dotychczasową współpracę i wciąż ulepszamy procedury, korzystając z najlepszych umysłów i źródeł wiedzy, jakie ma do zaoferowania Polska i Świat” – napisał na Facebooku szef rządu.

Również szef KPRM podkreślił, że prof. Horban od dawna współpracował z Radą Ministrów, a jego zaangażowanie w walkę z epidemią od początku było znaczne. „Dziś rzeczywiście zostało to sformalizowane, został głównym doradcą. W konsekwencji jego zaangażowanie będzie jeszcze większe” – zaznaczył.

„Współpraca i koordynacja w ramach Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego i prac rządu w zakresie epidemii będą wspierane przez wiedzę nie tylko pana profesora, ale również wskazanych przez niego współpracowników, którzy wejdą w skład tej rady. To są lekarze, wirusolodzy, osoby z tytułami profesorskimi” – powiedział Dworczyk.

Jak poinformował, pełen skład grupy zostanie przedstawiony w najbliższych dniach. „Będzie to grono, które w sposób bardzo kompetentny, krytyczny będzie patrzyło na działania (rządu), doradzało rządowi i wspierało rząd w walce z COVID-19” – wyjaśnił szef KPRM.

W poniedziałek MZ poinformowało o 7482 nowych zakażeniach koronawirusem i śmierci 41 osób chorych na COVID-19. Łącznie od początku epidemii potwierdzono obecność koronawirusa u 183 248 osób. Zmarło 3614 chorych, wyzdrowiało 94 014 osób.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku