°C

Kamiński: Dwa szpitale tymczasowe w Warszawie

Fot. PAP/Paweł Supernak
 

Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł przystąpi do budowy kolejnego szpitala tymczasowego w Warszawie; to jest ważne z uwagi na to, że pandemia w Warszawie przyjmuje duże rozmiary, ale również na centralne położenie stolicy - mówił w poniedziałek szef MSWiA Mariusz Kamiński

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej na Stadionie Narodowym, gdzie ma powstać tymczasowy szpital dla chorych na COVID-19 dziennikarze pytali, m.in. czy już zapadła decyzja o powstaniu drugiego tymczasowego szpital na Mazowszu.

Szef MSWiA odparł, że „będzie drugi szpital tymczasowy w Warszawie”. Pracami nad jego przygotowaniem kieruje b. minister zdrowia, a obecnie wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

„Wojewoda Konstanty Radziwiłł (…) przystąpi również do budowy kolejnego szpitala tymczasowego w Warszawie. To jest ważne z uwagi i na to, że pandemia w Warszawie niestety przyjmuje duże rozmiary, ale również na centralne położenie Warszawy; że w sytuacjach szczególnych będzie można do Warszawy przewozić, transportować pacjentów wymagających takiej pomocy, z centralnej Polski na pewno” – podkreślił Kamiński.

Jak zaznaczył, jeśli będzie taka konieczność, to w całej Polsce powstanie sieć szpitali tymczasowych. „Każdy wojewoda przygotowuje się do tworzenia takiego szpitala w swoim województwie” – zapowiedział minister.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku