°C

Kontrowersyjne szkolenie. Będzie kontrola

fot. Pixabay
 

Wracamy do tematu kontrowersyjnego szkolenia w Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze. Przypomnijmy, w tej placówce zostało zorganizowane spotkanie z udziałem Instytutu Równości oraz nauczycieli.

Podczas szkolenia miało dojść do agitacji politycznej oraz promowania środowisk LGBT. Dziś na ten temat dyskutowali goście „Miejskiego Punktu Widzenia”. Sprawą zajmował się m.in. dziennikarz Radia Zielona Góra, Daniel Sawicki:

Szkolenie zostało zorganizowane z inicjatywy Rady Miasta. To efekt niepokojących sytuacji, do których dochodziło m.in. w SP nr 8 czy V LO w Zielonej Górze. W pierwszej z tych szkół jeden z nauczycieli miał wykorzystywać seksualnie 14-latkę, natomiast w V LO doszło do ataku jednej z uczennic, która zraniła nożem kilka osób. Wg radnego PiS-u, Jacka Budzińskiego, tego typu szkolenia powinna organizować m.in. policja:

Lubuski Wicekurator Oświaty, Katarzyna Pernal-Wyderkiewicz, zapowiada kontrolę w ZSiPKZ w Zielonej Górze, w związku z kontrowersyjnym szkoleniem:

Cały program „Miejski Punkt Widzenia” do odsłuchania poniżej:

W Miejskim Punkcie Widzenia o „tęczowym szkoleniu”

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku