°C

Finansowe wsparcie dla Szpitala Uniwersyteckiego

grafika: Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, lubuskie.pl
 

Miasto Zielona Góra i Urząd Marszałkowski wspomagają Szpital Uniwersytecki w leczeniu chorych na koronawirusa.

Zarówno miejscy radni jak i zarząd województwa przeznaczyli pieniądze na doposażenie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze. Magistrat przekazał na dodatkowe miejsca dla chorych na koronawirusa 1 mln złotych, a sejmik województwa ma w poniedziałek przeznaczyć na pomoc dla szpitala 15 mln złotych. Dziś dyskutowali na ten temat goście audycji „Sobota po 9”. Krzysztof Kaliszuk, wiceprezydent Zielonej Góry, zwrócił uwagę, że miasto już wcześniej pomogło szpitalowi, przekazując kwotę 2,5 mln złotych:

Z kolei miejski radny PO, Marcin Pabierowski, uważa, że nie należy zapominać o pozytywach. Wg niego szpital się rozwija i rozbudowuje:

Łukasz Porycki, wicemarszałek województwa lubuskiego zaapelował do wszystkich samorządów o współpracę, aby wspólnymi siłami doposażyć Centrum Zdrowia Matki i Dziecka:

Miejski radny SLD Tomasz Nesterowicz przypomniał, że na ostatniej sesji został wystosowany apel o pomoc dla szpitala do samorządów w naszym regionie:

Tymczasem Beata Pachnik-Łodzińska zakwestionowała obecną lokalizację wciąż budowanego Centrum Zdrowie Matki i Dziecka. Wg przedstawicielki Konfederacji ta placówka medyczna nie powinna powstać przy Szpitalu Uniwersyteckim:

Podobne zdanie co do obecnej lokalizacji Centrum Zdrowia Matki i Dziecka ma Piotr Barczak. Przewodniczący Rady Miasta krytykuje marszałka województwa lubuskiego Elżbietę Polak, która była za budową tego obiektu przy Szpitalu Uniwersyteckim:

Budowa Centrum Zdrowia Matki i Dziecka przy Szpitalu Uniwersyteckim ma zakończyć się w styczniu 2021 roku.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku