°C

Przekazaliśmy eksponat dla Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Drzonowie

 

Liczy ponad 50 lat, ale nadal jest na chodzie i od dziś zaczyna służbę w Lubuskim Muzeum Wojskowym w Drzonowie. Mowa o agregacie prądotwórczym, który nasza rozgłośnia otrzymała niegdyś od wojska, a dziś przekazała muzealnikom. W Drzonowie będzie spełniał podwójną rolę, eksponatu i maszyny rozruchowej dla innych wojskowych zabytków.

Kamil Hypki, Zastępca Redaktora Naczelnego Radia Zachód podkreśla, że muzeum otrzymało sprzęt w ramach współpracy między instytucjami publicznymi:

Błażej Mościpan, adiunkt w Muzeum Wojskowym w Drzonowie zauważa, ze agregat oprócz roli muzealnej jest cały czas na „chodzie” i może też spełniać funkcję praktyczną:

Dziś rano agregat został przetransportowany z siedziby rozgłośni Polskiego Radia Zachód na teren Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Drzonowie, przez wojskowych z 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej z Żagania.

 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku