°C

Covid w Zastalu

Fot. Envato
 

Dwaj zawodnicy Zastalu ENEI BC Zielona Góra mają pozytywny wynik testu na koronawirusa. Kolejne mecze mistrzów Polski raczej się nie odbędą.

Dwójka koszykarzy (klub na razie nie zdradza nazwisk, ale „Przegląd Sportowy” pisze, że jednym z nich jest Łukasz Koszarek) zgłosiła po powrocie z Rosji z meczu z Niżnym Novgorodem objawy przypominające objawy koronawirusa.

Nie pojawili się na treningach, za to po teleporadzie lekarskiej zostali skierowani na testy. I dziś okazało się, że mają pozytywny wynik.

Teraz klub czeka na decyzję sanepidu – co dalej. Do tej pory w przypadku innych ekip praktyka była taka, że przy wykryciu koronawirusa u zawodników zespoły z PLK były kierowane na 10-dniową kwarantannę. Po niej wykonywano zaś kolejne testy.

Gdyby tak się stało w przypadku Zastalu, nie odbyłby się niedzielny mecz w Radomiu, przełożony na środę mecz ze Spójnią Stargard, a najprawdopodobniej również spotkanie ligi VTB  z Lokomotivem Krasnodar.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku