°C

O eugenice w Archiwum Państwowym

Kanał YT - Archiwum Państwowe w Zielonej Górze
 

Trwa konferencja naukowa w Archiwum Państwowym w Zielonej Górze o eugenice stosowanej przez nazistów i komunistów.

7 prelegentów i kilkudziesięciu słuchaczy – o 16:00 w trybie zdalnym rozpoczęła się konferencja naukowa pt. „Od aborcji do eutanazji. Praktyki nazistów i komunistów”  prowadzona przez Archiwum Państwowe w Zielonej Górze. Dyskutujemy o eugenice w dwóch różnych systemach totalitarnych, które w tym temacie były bardzo podobne. Mówi Tadeusz Dzwonkowski, dyrektor Archiwum:

Na konferencji o sterylizacji w dzisiejszych Żarach i Obrzycach mówiła między innymi prof. Bernadetta Nitschke-Szram z Uniwersytetu Zielonogórskiego. Jej zdaniem naziści byli bezwzględni – sterylizowano zarówno dzieci i dorosłych:

Konferencja zakończy się o 19:00. Zapis naukowej dyskusji będzie dostępny na oficjalnym, youtubowym kanale Archiwum Państwowego w Zielonej Górze. 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku