°C

Miasto wprowadza zmiany do planu zagospodarowania na os. Mazurskim

fot. archiwum
 

Na ostatniej sesji rady miasta radni przyjęli zmiany do planu zagospodarowania osiedla Mazurskiego. Dzięki nim osiedle ma zyskać miejsce na teren rekreacyjny oraz zwiększy się liczba miejsc parkingowych.

Po interwencjach mieszkańców, nowy plan zagospodarowania zmienił nieco kształt pobliskiego terenu inwestycyjnego. Po zmianach bloki co prawda powstaną, ale w nowym planie jest również miejsce dla lasu i utworzenie terenu rekreacyjnego. Ten ostatni został wywalczony przez mieszkańców os. Mazurskiego w budżecie obywatelskim. O szczegółach mówi wiceprezydent miasta Dariusz Lesicki:

Na osiedlu zostanie również uregulowana sprawa parkingu usytuowanego przy wjeździe na osiedle od strony ronda orląt lwowskich:

Udało nam się dziś porozmawiać z mieszkańcami os. Mazurskiego, którzy podkreślali, że to po ich interwencjach miasto zmieniło niektóre zapisy w planie zagospodarowania:

Jacek Budziński, radny z z tej dzielnicy podkreśla, że dzięki zmianie planu miasto będzie mogło przystąpić do budowy tak zwanego parku mazurskiego, czyli nowego miejsca rekreacyjnego:

 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku