°C

XII Uroczystości Kresowe z oprawą wojska i uroczystym apelem

 

Msza święta, uroczysty apel, odczytanie listów gratulacyjnych i przemówienia. Tak wyglądały XII Uroczystości Kresowe, które odbyły się w niedzielę w Łężycy. W wydarzeniu wzięło udział kilkaset osób.

Wydarzenie przypomina o mordzie, którego ukraińscy nacjonaliści dokonali na ludności polskiej podczas wojny i po II Wojnie Światowej. Główny organizator Czesław Laska w emocjonalnym wystąpieniu wspominał pomordowanych:

Wojewoda Władysław Dajczak podkreślił, że pamięć o pomordowanych żyje w Polakach dzięki takim miejscom i wydarzeniom, które są organizowane w Łężycy:

Na uroczystości przybył ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, który przypomniał, że jego przodkowie, którzy przybyli z kresów również osiedlili się na Ziemi Lubuskiej:

 

 

 

 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku