°C

Upamiętnili ofiary ludobójstwa na Kresach Wschodnich

Fot. Zofia Popielecka
 

Dziś na Skwerze Kresowym przy Pomniku Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA w zielonogórskiej Łężycy odbyły się XII Uroczystości Kresowe.

Władysław Dajczak, Wojewoda Lubuski, mówi, że należy jak najczęściej wracać do historii narodu, nawet jeżeli jest ona trudna i bolesna:

Zygmunt Muszyński z Towarzystwa Miłośników Lwowa Kresów Południowo-Wschodnich, mówi, że w regionie odbywają się liczne akcje i wyjazdy dla lokalnej społeczności, które pozwalają lepiej poznać i zrozumieć wydarzenia na Kresach Wschodnich:

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski uczestniczył dziś w wydarzeniach na Skwerze na Łężycy, jak podkreśla, jest to miejsce, które w ostatnich latach bardzo się zmieniło i pokazuje jak duże jest zainteresowanie historią kresowian:

Przypomnijmy, że podczas dzisiejszej uroczystości odbyło się również poświęcenie i złożenie w krypcie pomnika ziemi z Huty Pieniackiej.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku