°C

Projekt MIASTOLAS w Lubuskim Teatrze

żródło: Lubuski Teatr
 

Lubuski Teatr zaprasza dziś na pierwszą imprezę z cyklu MIASTOLAS czyli czytanie sceniczne i warsztaty w reżyserii dramaturga Łukasza Zaleskiego

Kiedy wychodzisz z domu, mogą Cię spotkać nieoczekiwane przygody, bo współczesne miasto jest lasem. Polujemy w nim, gubimy się, znaczymy swoje szlaki i chronimy się przed niebezpiecznymi drapieżnikami. Czy umiemy się w nim poruszać? Czy umiemy w pełni wykorzystać jego potencjał? Tym właśnie zagadnieniom poświęcony jest projekt MIASTOLAS.

Punktem wyjścia dla czytania scenicznego i warsztatów twórczych będzie koncepcja miasta-ogrodu,  tłumaczy koordynatorka projektu Emilia Adamiszyn. Warsztaty i czytanie stanowią część większego projektu  „Naturalnie teatr” , który do końca roku będzie realizowany w Lubuskim Teatrze:

Do czytania zostały włączone fragmenty książek dodaje Emilia Adamiszyn:

Cykl warsztatów dla nauczycieli zaplanowany jest na listopad:

Projekcje towarzyszące czytaniu, materiały wykorzystywane w trakcie warsztatów twórczych, a także grafika wydarzenia zostały przygotowane w oparciu o materiały z zasobów Archiwum Państwowego w Zielonej Górze.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Województwa Lubuskiego.

Pierwsze wydarzenie dziś o 18.00. Impreza jest otwarta. Wejściówki do odebrania w kasie teatru.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku