°C

Sesja rady miasta za nami. Kąpielisko w Ochli z dofinansowaniem.

Bolesław Kwiatkowski
 

Informacja Prezydenta Miasta o przebiegu wykonania budżetu miasta Zielona Góra za pierwsze półrocze 2020 r. i o kształtowaniu się wieloletniej prognozy finansowej, a także uchwały oświatowe, finansowe i dotyczące zagospodarowania przestrzennego znalazły się w programie XXIX sesji rady miasta. W uchwale budżetowej umieszczono zapis o powiększeniu budżetu o kwotę ponad 15 mln zł na budowę kąpieliska w Ochli.

W trakcie sesji przyjęto 12 sprawozdań m.in. policji, straży miejskiej i Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego za rok 2019. Radni przegłosowali także uchwałę zmieniającą uchwałę budżetową Miasta Zielona Góra na rok 2020. Zmiana konieczna była m.in. w związku z otrzymaniem środków z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 15 mln. 883 tysięcy złotych na  budowę kąpieliska przy ul. Botanicznej.

Przewodniczący rady miasta Piotr Barczak w imieniu radnych złożył podziękowania wieloletniemu kierownikowi Biura Rady Miasta Bolesławowi Kwiatkowskiemu, dla którego było to ostatnie posiedzenie rady miasta przed odejściem na emeryturę:

Bolesław Kwiatkowski otrzymał także medal prezydenta za zasługi dla miasta Zielona Góra.

Podczas sesji pojawił się również Janusz Jasiński, właściciel klubu Stelmet ENEA BC Zielona Góra, który zdobył mistrzostwo Polski. Wręczył on przewodniczącemu rady miasta złoty medal, który zdobyli zawodnicy Stelmetu:

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku