°C

Napaść z użyciem noża w V LO

 

Napaść z użyciem noża w V Liceum Ogólnokształcącym w Zielonej Górze. Jedna z uczennic raniła 3 osoby. Na miejscu była policja i pogotowie ratunkowe.

To były przypadkowe uczennice, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – mówi Małgorzata Barska z zielonogórskiej policji:

Na ten moment za wcześnie, żeby mówić o przyczynach całego zajścia  – przekazała policja.

Tymczasem uczniowie twierdzą, że dziewczyna uprzedziła atak na portalu  społecznościowym. W poniedziałek zamieszczała wpisy w mediach społecznościowych, że „ w szkole będzie rzeźnia”.

Uczennica miała rozmowę z pedagogiem – dodają kolejni świadkowie:

Do zielonogórskiego szpitala na badania trafiły cztery osoby. Wszystkie po opatrzeniu zostaną wypisane do domu – mówi rzeczniczka lecznicy Sylwia Malcher – Nowak:

Radny Jacek Budziński, przewodniczący Komisji Edukacji i Wychowania w Radzie Miasta wskazuje, że z całej sytuacji trzeba będzie wyciągnąć wnioski:

16-latka, sprawczyni ataku była przesłuchiwana na terenie szkoły. Lekcje w liceum zostały odwołane. Napastniczka prawdopodobnie pocięła też siebie. Policja nie potwierdza na razie tych informacji. Jak przekazała Małgorzata Barska, obecnie w sprawie prowadzone są intensywne czynności mające wyjaśnić motywy postępowania nastolatki i inne okoliczności tego wydarzenia.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku